ISBO Speedminton® European Championships 2014 Warsaw
Co grozi sportowcom za przekroczenie prędkości?

Tym razem zwycięstwo i medale! I w dodatku im szybciej, tym lepiej! Bowiem pod patronatem honorowym Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego zorganizowany zostanie w Warszawie 4. ISBO Speedminton® European Championships. Kilkuset speed badmintonistów z całej Europy bedzie posyłać lotki z zawrotną prędkością - ponad 260km/h. Aby sprawdzić, który z nich najlepiej okiełznał tę odlotową dyscyplinę sportu, do walki o mistrzostwo Europy,  na kortach Klubu Tenisowego Warszawianka staną sami najlepsi gracze, a wśród nich medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Świata! Świetnie zapowiada się udział Polaków, którzy w wielu kategoriach wystąpią w roli faworytów.

W dniach 24-26 lipca na kortach Warszawianki odbędzie się największa z dotychczas organizowanych w Polsce imprez speed badmintona. Organizatorzy, Polskie Zrzeszenie Speed Badmintona oraz Klub Tenisowy Warszawianka, spodziewają się przyjazdu ponad 300 speed badmintonistów z kilkunastu krajów Europy, w tym zawodników ścisłej światowej czołówki międzynarodowego rankingu ISBO (Międzynarodowej Organizacji Speed Badmintona) . W ruch pójdą tysiące lotek, które razem osiągną naprawdę kosmiczne prędkości! W ostatni weekend lipca warszawskie korty staną się zatem centrum europejskiego speed badmintona. W każdym kraju członkowskim ISBO odbywają się co roku 4 turnieje o randze 250 punktów oraz jeden, w którym zwycięzcy mają za stawkę 1000 punktów. Zwycięzca prestiżowego turnieju, jakim są oficjalne Mistrzostwa Europy, będzie mógł natomiast powiększyć swój dorobek rankingowy aż o 2000 punktów.
W kategorii Open kobiet polska reprezentacja duże nadzieje wiąże z występem Marty Sołtys, aktualnej v-ce mistrzyni świata. W rywalizacji mężczyzn najlepiej wydaje się rokować Marcin Ociepa, najwyżej notowany Polak w kategorii Open, zajmujący aktualnie 12. miejsce na świecie. Polacy mają też duży apetyt na medale w kategoriach starszych i młodszych – z ostatniego międzynarodowego turnieju w Niemczech wywieźli aż 5 złotych krążków.
Speed badminton to nowy, prężnie rozwijający się sport rakietowy w zupełnie nowym wydaniu. Łączy najlepsze cechy tenisa, badmintona i squasha. Sport ten zarejestrowany po raz pierwszy w 2002 roku w Berlinie, ma już ponad 10 milionów zwolenników, 3.000 regularnie trenujących zawodników startujących w turniejach oraz ponad 200 oficjalnie zarejestrowanych klubów sportowych.
Dla kibiców przewidziano strefę aktywności SPEED BADMINTON PARK z konkursami dla dzieci, gdzie można będzie poznać zasady gry, wypożyczyć bezpłatnie sprzęt oraz skorzystać z instruktażu.
Sponsorem Sponsorem tytularnym Mistrzostw Europy jest Speedminton – producent wysokiej jakości sprzętu do gry w speed badmintona. Współorganizatorem zawodów jest Libo Koncept, przedstawiciel Speedminton GmbH na Polskę i właściciel portalu Speedbadminton.pl. Nagrody rzeczowe ufunduje perfumeria internetowa Tagomago.pl. Partnerem rozgrywek jest Stowarzyszenie ESPAR50+ oraz uczestniczki Programu PRO Kobieta 50+.

Zpraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zmierzyć się z najlepszymi. Zapisy przyjmowane są przez ISBO-Ophardt-System lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego u dołu strony. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej.

Ogłoszenie

Announcement
Competition schemat/schemat rozgrywek  - available from/dostępny od 23.07.2014

Timetable/harmonogram czasowy -
available from/dostępny od 23.07.2014

ISBO-2000 point tournament list of players registered to the day 8.06.2014/ lista zgłoszonych zawodników, stan na 8.06.2014.
PLAYERS-LIST =>


Regulamin rozgrywek na stronie International Speed Badminton Organization (ISBO): tutaj=>

Rejestracja/Registration

4. ISBO Speedminton® European Championships.
First name/Imię *
Last Name/Nazwisko *
Country-City/Kraj-miasto *
Birth data/Data urodzenia (DD-MM-YYYY) *
E-mail *
Phone/Telefon *
Division/Kategoria *
LicenzISBO/Członek PZSB (yes/no/tak/nie) *
Double-Partner/Partner deblowy
size of t-shirts (XS,S,M,L,XL,XXL) *
Lunch/yes or no/tak lub nie *
* Pola wymagane
KUP SPRZĘT