• Serw dolny ze środka pola.
  • Zmiana serwującego co 3 serwy.
  • Gra się do 16 punktów, do 2 wygranych setów.
  • Punkt jest przyznawany za: błąd serwisowy, podwójne uderzenie, kontakt lotki z ziemią lub ciałem.

Zasady gry w speed badmintona zostały opisane w międzynarodowych standardach dla tej dyscypliny sportu. Poniższe informacje pozwolą rozgrywać mecze zgodnie z oficjalnymi przepisami.

Mecz singlowy

Każdy z graczy stoi w swoim kwadracie i broni go. Odbijając lotkę zawodnik stara się, by spadła ona na pole przeciwnika. Set kończy się, kiedy jeden z graczy uzyska 16 punktów. W przypadku remisu 15:15 lub więcej, grę kontynuuje się dopóki jeden z zawodników nie uzyska dwupunktowej przewagi. Na mecz składają się dwa sety (w przypadku remisu rozgrywa się dodatkowy, trzeci set).

Serwis

Zawodnicy losują, który z nich rozpoczyna grę serwisem. Następnie każdy z graczy na zmianę oddaje trzy serwisy. Po każdym serwisie liczony jest punkt. W przypadku remisu 15:15 lub więcej zmiana serwisu następuje po każdym punkcie. Uderzenia serwisowe wykonuje się ze środka pola, od dołu. Nie wolno stosować przy serwisie górnego uderzenia. Lotkę należy opuścić z wysokości biodra i odbić ją podczas opadania. Zawodnik, który przegrał rozpoczyna następnego seta w meczu.

Zmiana pól

Aby zapewnić sprawiedliwe warunki dla poszczególnych graczy, po każdym secie w meczu zawodnicy zamieniają się polami. W ewentualnym trzecim secie zamiana pól następuje każdorazowo po rozegraniu dzieiwęciu punktów.

Punktacja

Punkt naliczany jest po każdym serwisie, z wyjatkiem sytuacji, gdy konieczne jest jego powtórzenie. Punkty przyznawane są w następujących przypadkach:

Błąd serwu;
Lotka dotknęła ziemi;
Lotka spadła na pole (linia liczy się jako pole);
Lotka spadła poza boiskiem (aut);
Lotka została dwukrotnie odbita przez tego samego gracza;
Lotka dotknęła jednego z zawodników.
Jeśli gracz odbije lotkę, która spadała na boisko, uderzenia jest zaliczone a gra kontynuowana.

Mecz Deblowy

W meczu deblowym obaj gracze jednej drużyny (na rys. drużyna A /drużyna B) zajmują jedno pole gry. Jeden z nich gra na pozycji w strefie przedniej, a drugi jest graczem strefy tylnej.
W trakcie wymiany lotek tylna stopa zawodnika z tylnej strefy nie może znaleźć się przed tylną stopą partnera grajacego z przodu.  To jest uważane za błąd i powoduje stratę punktu. Zmiana pozycji następuje po każdym serwie, tzn. ten kto serwuje, gra w strefie tylnej. Pozostałe zasady, czyli punktowanie, zmiana serwu i zmiana stron są takie same jak w grze pojedynczej.