Sprzęt

Sprzęt do gry

Rakiety

W speed badmintonie stosuje się kilka rodzajów rakiet różniących się między sobą materiałem, z którego są wykonane, wagą oraz siłą naciągu. Dla dzieci w wieku do 12 lat zaleca się używanie specjalnie zaprojektowanych rakiet juniorskich, uwzględniających możliwości motoryczne najmłodszych pasjonatów tej dyscypliny.

Rakiety do speed badmintona są krótsze od tych, które stosowane są w tenisie i badmintonie. Dzięki temu osoby stawiające pierwsze kroki w posługiwaniu się rakietą, bardzo szybko opanowują podstawy i mogą czerpać radość z gry. Mają unikalny kształt, a mimo niewielkiej wagi – od 155-175 gramów, są niezwykle trwałe. Ich długość - 58cm, pozwala na optymalną kontrolę lotki, dokładność i siłę uderzenia, natomiast ich konstrukcja pozwala eliminować drgania, co czyni je niebywale przyjaznymi nawet dla bardzo mocno odbijających graczy.Lotki

Tajemnicą speed badmintona są nowe lotki opatentowane i produkowane przez firmę Speedminton GmbH , specjalnie zaprojektowane pod kątem gier na powietrzu.

Są one cięższe od tradycyjnych, mają większą odporność na wiatr, w rezultacie gra może odbywać się również na większych dystansach. Zagłębienia w gumowej końcówce dodatkowo zmniejszają opór powietrza, a otwór w środku główki umożliwiając przepływ powietrza działa stabilizująco na lot.


Tworzywo zastosowane w końcówce gwarantuje doskonałą kontrolę lotu i pozwala na dalekie odbicia przy użyciu mniejszej siły. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów syntetycznych bez względu na intensywność użytkowania lotki cechuje dobra wytrzymałość, a ich średnia „żywotność” wynosi 21 godzin. Zastosowane tworzywo przetwarza promienie ultrafioletowe na światło widzialne, co zwiększa widoczność lotki. Oprócz lotek turniejowych Speedminton GmbH ma w swej ofercie lotki rekreacyjne, lżejsze, idealne dla początkujących graczy oraz młodszych dzieci.


Podczas silnego wiatru w celu zwiększenia stabilności lotki można na jej główkę nałożyć specjalny 2-gramowy pierścień – obciążnik. Dodatkowa waga pozwala również na zwiększenie odległości odbicia.

Innowacją w speed badmintonie jest lotka "NIGHT" - nocna, przeznaczona do gry w ciemności. Po umieszczeniu w końcówce tej lotki specjalnego wkładu - "świetlika" nie trzeba przerywać gry, gdy zapadnie zmrok. Odbijanie świecącej lotki w ciemności jest wspaniałą zabawą, która otwiera zmysły na całkowicie nowe odczucia i doświadczenia, idealną dla każdego, kto szuka nowych wrażeń.


Boisko do gry

Boisko do gry w speed badmintona składa się z dwóch kwadratów o boku 5,5m umieszczonych w odległości 12,8m od siebie. Wymiary te obowiazują w odniesieniu do miedzynarodowych rozgrywek turniejowych. Podczas gry rekreacyjnej parametry te mogą być dostosowywane według indywidualnych preferencji.

Speedminton GmbH oferuje kilka możliwości wyznaczania pola do gry na różnych nawierzchniach.Aktualną ofertę sprzęptu firmy Speedminton GmbH znajdziecie w naszym sklepie:


Oficjalny sklep Speedminton zaprasza!

KUP SPRZĘT